Календар подій

   (листопад 2002 року)


1 листопада –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– глава держави Леонід КУЧМА, перебуваючи з робочим візитом у Автономній Республіці Крим, провів четверте засідання Ради представників кримськотатарського народу при Президентові України. Мова йшла, в першу чергу, про незадовільне фінансування Програми облаштування депортованих громадян.

 

– Апеляційний суд м. Києва визнав законним затримання бізнесмена Костянтина ГРИГОРИШИНА, однак незаконним – рішення Шевченківського районного суду про його арешт, тому скасував його.

 

Міжнародні відносини

 

– Держдума Російської Федерації ратифікувала угоду про створення Чорноморської військово-морської групи оперативного призначення (ЧВМГ). Учасниками угоди є Болгарія, Грузія, Туреччина та Україна.

2 листопада –

Внутрішня політика

(субота)

– Кабінет Міністрів України схвалив підготовлений до другого читання проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2003 рік», доопрацьований відповідно до бюджетних висновків Верховної Ради України, і подав його на розгляд парламенту.

4 листопада –

Громадсько-політичне життя

(понеділок)

– у Києві розпочала роботу друга Міжнародна конференція «Прак­тичний досвід німецько-української співпраці неурядових організацій».

5 листопада –

Внутрішня політика

(вівторок)

– Президент України Леонід КУЧМА видав Указ «Про Антикризовий центр» для вдосконалення взаємодії центральних органів виконавчої влади та координації здійснюваних ними заходів щодо реалізації державної політики у сфері запобігання і подолання кризових ситуацій, що спричинені екстремістськими або терористичними проявами. Головою Антикризового центру є Леонід КУЧМА, заступником – Віктор МЕДВЕДЧУК.

 

– Посол Великої Британії Роберт БРІНКЛІ та Тимчасовий повірений у справах посольства США Мері ЙОВАНОВИЧ передали українській стороні звіт американсько-британської групи експертів, яка працювала в Україні з метою вивчення питання щодо причетності українського керівництва до незаконного продажу радарних комплексів «Кольчуга» Іраку.

 

Міжнародні відносини

 

– у Туреччині оголошено офіційні результати дострокових виборів до парламенту. 34,1% голосів здобула партія поміркованих ісламістів – Партія справедливості і розвитку.

 

– у Сполучених Штатах Америки відбулися вибори до Конгресу. В найбільших штатах США губернатори-республіканці зберегли свої посади.

 

– у Бєлгороді (Росія) розпочав роботу перший міжнародний економічний форум трьох країн – Росії, України та Білорусі. Українську делегацію очолює Голова Верховної Ради Володимир ЛИТВИН.

 

Економіка

 

– за даними Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у жовтні 2002 року становив 100,7% порівняно з вереснем 2002 року, а за період січень-жовтень 2002 року – 97,4%. За період з січня 1998 року по жовтень 2002 року – 185,9%.

6 листопада –

Офіційна хроніка

(середа)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув з дводенним офіційним візитом до Республіки Австрія.

 

Громадсько-політичне життя

 

– на західному Донбасі розпочався безстроковий страйк шахтарів, спричинений заборгованістю по заробітній платі у сумі 46 млн. грн.

7 листопада –

Громадсько-політичне життя

(четвер)

– в Україні пройшли мітинги, присвячені 85-й річниці Жовтневої революції.

 

– у Києві відбулася Міжнародна наукова конференція «Три голодомори в Україні у двадцятому столітті: погляд із сьогодення».

 

Економіка

 

– російська компанія «Мобільні ТелеСистеми» (МТС) придбала контроль­ний пакет акцій компанії «Український мобільний зв’язок» (УМС) за 194,2 млн. дол. США, що становить 57,7% акцій УМС.

8 листопада –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– Місцевий суд Центрального району Сімферополя зобов’язав кримський виборчком зареєструвати депутатами Верховної Ради Криму Василя Хмельницького та Лева МИРИМСЬКОГО.

 

Міжнародні відносини

 

– у Пекіні (КНДР) розпочав роботу XVI з’їзд Комуністичної партії Китаю (КПК). Генеральний секретар КПК Цзян ЦЗЕМІНЬ основним завданням соціально-економічного розвитку країни визначив будівництво суспільства середнього класу.

9 листопада –

Внутрішня політика

(субота)

– прокуратура Запорізької області закрила кримінальну справу за фактом смерті народного депутата України Олега ОЛЕКСЕНКА, у зв’язку з відсутністю складу злочину.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві розпочала роботу дводенна Міжнародна конференція, присвячена проблемам урегулювання близькосхідної кризи, організована фракцією комуністів, за участі представників уряду Палестини, політичних сил Іраку та членів Европарламенту.

11 листопада –

Міжнародні відносини

(понеділок)

– комітет Ради Безпеки ООН, заснований згідно з резолюцією №661 про ситуацію у відносинах між Іраком і Кувейтом, розглянув питання про звинувачення керівництва України в нелегальному продажу радарних установок «Кольчуга» Іраку. Засідання комісії ініційоване українською стороною.

12 листопада –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– Голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН відбув з дводенним офіційним візитом до Республіки Польща.

 

У Верховній Раді

 

– день Уряду. Народні депутати заслухали звіт Кабінету Міністрів про хід виконання програми структурної перебудови Збройних Сил України.

 

Внутрішня політика

 

– головою Верховного Суду України обрано Василя МАЛЯРЕНКА.

 

Міжнародні відносини

 

– у місті Сургут (Росія) відкрився український культурний центр.

13 листопада –

Внутрішня політика

(середа)

– Президент України підписав Указ «Про персональну відповідальність керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади», згідно з яким звільнено 11 та оголошено догану 7 головам обласних і районних держадміністрацій, попереджено про неповну службову відповідальність Олександра БОНДАРЯ, голову Фонду держмайна України, та Олександру КУЖЕЛЬ, голову Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, тощо.

 

– Прем’єр-міністр України Анатолій КІНАХ звернувся до Президента України Леоніда КУЧМИ з листом-поданням про проблеми поточного стану банківської системи та діяльність Національного банку України, в якому йдеться про низьку спроможність НБУ розробляти й ефективно реалізовувати грошово-кредитну та валютно-фінансову політику заради досягнення довгострокових цілей сталого розвитку.

 

– голова Національного банку України Володимир СТЕЛЬМАХ на прес-конференції висловив свою точку зору щодо ситуації в українській банківській системі і фактів, викладених у поданні Прем’єр-міністра. Він зазначив, що для розв’язання проблем бюджету потрібно задіяти внутрішні неемісійні можливості, зокрема, активізувати внутрішні ринки запозичень.

14 листопада –

Офіційна хроніка

(четвер)

– відповідними указами глави держави Вадима ЛЬОШЕНКА при­зна­чено головою Черкаської, а Володимира ЩЕРБАНЯ – головою Сумської обласних державних адміністрацій.

 

– Прем’єр-міністр України Анатолій КІНАХ відбув з офіційним візитом до Республіки Македонія для участі у саміті глав урядів країн-учасниць Центральноєвропейської ініціативи та у V економічному форумі цієї організації.

15 листопада –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– суддя Київського апеляційного суду Юрій ВАСИЛЕНКО вдруге порушив кримінальну справу проти Леоніда КУЧМИ. Мотивом нової справи стало невиконання рішення суду.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві голова парламентської фракції «Союз правих сил» Державної думи Російської Федерації Борис НЄМЦОВ, віце-спікер Держдуми Ірина ХАКАМАДА та лідер блоку «Наша Україна» Віктор ЮЩЕНКО підписали маніфест про співробітництво.

 

Економіка

 

– Україна за підсумками 2002 року посіла 133-е місце серед 156 країн світу за рівнем економічної свободи.

16 листопада –

Офіційна хроніка

(субота)

– у Китаї обрано нового генерального секретаря Компартії Ху ЦЗИНЬТАО.

 

Внутрішня політика

 

– Президент України Леонід КУЧМА підписав указ про відставку Уря­ду Анатолія КІНАХА і направив до Верховної Ради подання про отримання згоди на призначення Прем’єр-міністром Віктора ЯНУКОВИЧА

 

– Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення, що Президент України Леонід КУЧМА братиме участь у засіданні Ради євро­атлантичного партнерства в рамках Празького саміту НАТО
21-22 листопада 2002 року, а Міністр закордонних справ Анатолій ЗЛЕНКО – у засіданні комісії Україна–НАТО.

17 листопада –

Офіційна хроніка

(неділя)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув до Китайської Народної Республіки з чотириденним державним візитом.

18 листопада –

Міжнародні відносини

(понеділок)

– згідно з Резолюцією Ради Безпеки ООН №1441 група інспекторів відбула до Багдаду, щоб відновити перервані чотири роки тому перевірки Іраку щодо наявності у нього зброї масового знищення.

19 листопада –

Громадсько-політичне життя

(вівторок)

– у Києві розпочав роботу IV з’їзд Федерації профспілок України.

 

Міжнародні відносини

 

– 14 країн Європейського Союзу оголосили про рішення заборонити в’їзд на території своїх держав восьми членам білоруського керівництва, в тому числі президенту Республіки Білорусь Олександру ЛУКАШЕНКУ. Виняток зроблено лише для участі у зустрічах по лінії ОБСЄ.

21 листопада –

Офіційна хроніка

(четвер)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув до Праги для участі в засіданні Ради євроатлантичного партнерства у рамках саміту НАТО.

 

– глава держави підписав указ про призначення на посаду Прем’єр-міністра України Віктора ЯНУКОВИЧА.

 

У Верховній Раді

 

– 234 голосами «за» народні депутати підтримали пропозицію Президента України обрати на посаду Прем’єр-міністра Віктора ЯНУКОВИЧА.

 

– Верховна Рада України схвалила у другому читанні проект Державного бюджету на 2003 рік, запропонований парламентським Комітетом з питань бюджету, в якому доходи збільшені на 6307,406 млн. грн. порівняно з урядовим варіантом – 54766,901 млн. грн. «За» проголо­сували 272 з 404 депутатів.

 

Громадсько-політичне життя

 

– делегати IV з’їзду Федерації профспілок України не змогли обрати голову ФПУ поміж двох претендентів – Олександра СТОЯНА та Валентина ПОЖИДАЄВА.

 

Міжнародні відносини

 

– у Празі (Чеська Республіка) розпочався саміт НАТО.

 

– Генеральний секретар НАТО Джордж РОБЕРТСОН назвав країни зі Східної Європи, які стануть повноправними членами Альянсу у 2004 році. Ними стали Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Румунія, Словач­чина та Словенія.

 

– на саміті НАТО ухвалено рішення про створення до 2006 року сил швидкого реагування, які мають бути готовими до розташування в будь-якій гарячій точці планети.

22 листопада –

Міжнародні відносини

(п’ятниця)

– у Пакистані прем’єр-міністром обрано Міра Зафаруллу ДЖАМАЛІ.

23 листопада –

Офіційна хроніка

(субота)

– указом глави держави головою Донецької обласної державної адміністрації призначено Анатолія БЛИЗНЮКА.

 

Внутрішня політика

 

– Кабінет Міністрів України створив міжвідомчу робочу групу з відпрацювання техніко-економічного обгрунтування та інших документів для реалізації угод між урядами України та Росії про стратегічне співробітництво в газовій галузі.

24 листопада –

Міжнародні відносини

(неділя)

– переконливу перемогу на дострокових парламентських виборах здобула Консервативна австрійська народна партія (АНП). На другому місці соціал-демократи, Австрійська партія свободи на третьому, австрійські «зелені» на четвертому.

25 листопада –

У Верховній Раді

(понеділок)

– в ході засідання, що проходило під спільним головуванням Прем’єр-міністра України Віктора ЯНУКОВИЧА і Голови парламенту Володимира ЛИТВИНА, з керівниками фракцій депутатської більшості було узгоджено кандидатури до складу нового Уряду.

26 листопада –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув з триденним офіційним візитом до Італійської Республіки.

 

– глава держави підписав укази про призначення Миколи АЗАРОВА Першим віце-прем’єр-міністром України, Віталія ГАЙДУКА, Івана Кириленка та Дмитра ТАБАЧНИКА віце-прем’єр-міністрами України.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві відбулися Громадські слухання з питань свободи слова та цензури в Україні, організаторами яких виступили Громадська рада з питань свободи слова та інформації і профільний Комітет Верховної Ради України. У слуханнях взяли участь журналісти провідних українських та регіональних ЗМІ, народні депутати України, керівники громадських організацій, фахівці у сфері інформаційного простору.

 

Міжнародні відносини

 

– уряд США ввів заборону на видачу в’їзних віз білоруському президенту Олександру ЛУКАШЕНКУ та сімом іншим високопоставленим офіційним особам його уряду.

27 листопада –

Офіційна хроніка

(середа)

– президент Чорногорії Міло ДЖУКАНОВИЧ подав у відставку, оскільки має намір очолити уряд країни.

 

У Верховній Раді

 

– відбулися парламентські слухання про становище молоді в Україні. У них взяли участь депутати, члени Уряду та представники всеукраїнських громадських молодіжних організацій.

 

Міжнародні відносини

 

– глава держави Леонід КУЧМА, під час візиту до Італії, зустрівся у Ватикані з Папою Римським Іоанном Павлом ІІ.

 

– у Брюсселі розпочалось п’яте засідання комісії з питань співробітництва «Україна–ЄС», на якому обговорюватимуться шляхи подальшого торговельно-економічного співробітництва з Євросоюзом.

 

– у Туркменістані вчинено замах на президента Сапармурата НІЯЗОВА. Президент не постраждав, учасників замаху та їхніх спільників затримано.

28 листопада –

У Верховній Раді

(четвер)

– Верховна Рада не підтримала рішення про звільнення Володимира Стельмаха з посади голови Національного банку України. «За» прого­лосували 214 депутатів при необхідному мінімумі 226 голосів.

 

– 406 голосами «за» було прийнято проект закону про прожитковий мінімум на 2003 рік, який залишився на рівні поточного року – 342 грн.

 

– 287 голосами «за» було прийнято законопроект про встановлення розміру мінімальної зарплати (що була збільшена до 237 грн.).

 

– Прем’єр-міністр України Віктор ЯНУКОВИЧ звернувся із листом до Верховної Ради з проханням відкласти схвалення Держбюджету на 2003 рік до 12 грудня, оскільки Уряд лише формується і потрібен час для опрацювання основного фінансового документа.

 

Міжнародні відносини

 

– посли США та Великої Британії Карлос ПАСКУАЛЬ та Роберт БРІНКЛІ озвучили доповідь групи американських та британських експертів. Головний висновок – Уряд України не зміг надати задовільних доказів того, що передача «Кольчуг» Іраку не могла відбутися або не відбувалася.

 

Економіка

 

– керівники ВАТ «Газпром» прийняли рішення про обмеження на 50% поставок природного газу групи компаній «Ітера» в Україну через заборгованість в 30 млн. дол. США.

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.