Календар подій

   (2001 рік)

Хронологія основних суспільно-політичних подій у 2001 році

Січень

4 січня –

Внутрішня політика

(четвер)

– Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу стосовно колишнього офіцера охорони Президента України Миколи МЕЛЬНИЧЕНКА за наклеп та підробку документів.

 

Економіка

 

– за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у грудні 2000 року становив 101,6% порівняно з листопадом 2000 року, а за період січень-грудень 2000 року – 125,8%.

5 січня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу щодо колишнього президента корпорації «Єдині енергетичні системи України», Віце-прем’єр-міністра Юлії ТИМОШЕНКО.

9 січня –

Внутрішня політика

(вівторок)

– на засіданні Кабінету Міністрів України розглянуто Програму реформування та стратегічного розвитку вугільної промисловості.

 

Економіка

 

– Пенсійний фонд України повністю профінансував виплату пенсій за січень.

10 січня –

Офіційна хроніка

(середа)

– в Україну прибули доповідачі Парламентської Асамблеї Ради Європи Ханне СЕВЕРИНСЕН, Рената ВОЛЬВЕНД та Геза МЕЦЕЙ. Візит викликаний занепокоєнням Ради Європи станом свободи слова в Україні, й особливо справою ГОНГАДЗЕ, та оприлюдненням відомих аудіозаписів.

 

У Верховній Раді

 

– Генеральний прокурор України Михайло ПОТЕБЕНЬКО проінформував Верховну Раду про перебіг розслідування кримінальної справи щодо зникнення журналіста Георгія ГОНГАДЗЕ. Були оприлюднені результати проведених експертиз. Внаслідок того, що експерти зробили висновок про фальсифікацію плівки із записами нібито Президента України, кримінальну справу про причетність вищих посадових осіб до зникнення Георгія ГОНГАДЗЕ припинено.

 

Громадсько-політичне життя

 

– за ініціативою Громадського комітету захисту Конституції України відбулися мітинги в Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Сумській та інших областях, на яких ішлося про необхідність конституційного закріплення Верховною Радою результатів всеукраїнського референдуму.

11 січня –

У Верховній Раді

(четвер)

– парламент, взявши інформацію Генерального прокурора до відома, схвалив постанову про визнання діяльності Генпрокуратури з розслідування справи ГОНГАДЗЕ незадовільною. Прийнято рішення заслухати на першому пленарному тижні нової сесії звіт Генерального прокурора про стан нагляду за дотриманням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та судове слідство.

 

– Верховна Рада України затвердила новий склад Постійної делегації України у Парламентській Асамблеї Ради Європи. Серед 12 членів Постійної делегації – 8 представників більшості та 4 – меншості.

12 січня –

Офіційна хроніка

(п’ятниця)

– в Україну прибули представники міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів» на чолі з її генеральним секретарем Робером МЕНАРОМ (Франція) з метою вивчення справи Георгія ГОНГАДЗЕ.

 

Внутрішня політика

 

– у Харкові працівники міліції демонтували намети, виставлені УНА-УНСО та Соціалістичною партією.

14 січня –

Міжнародні відносини

(неділя)

– на президентських виборах у Португалії переміг нині діючий президент Жоржи САМПАЙО.

 

– міжнародна група компаній «ІТЕРА» припинила подачу природного газу чотирьом енергогенеруючим компаніям України.

15 січня –

Внутрішня політика

(понеділок)

– Віце-прем’єр-міністра Юлію ТИМОШЕНКО викликали до Генпрокуратури, де їй пред’явили звинувачення й випустили під підписку про невиїзд.

16 січня –

У Верховній Раді

(вівторок)

– у Верховній Раді пройшли парламентські слухання «Проблеми інформаційної діяльності, свободи слова, дотримання законності та стану інформаційної безпеки України».

17 січня –

У Верховній Раді

(середа)

 

– оголошено про створення міжфракційної групи «За союз України, Білорусі та Росії» – «ЗУБР». Серед ініціаторів утворення – Павло БАУ­ЛІН та Віктор РОЄНКО (КПУ), Олександр ЧАРОДЄЄВ («Яблуко»), Михайло СТЕ­ПАНОВ (СПУ), позафракційна Людмила БЕЗУГЛА та інші.

 

Внутрішня політика

 

– у зв’язку з відмовою більшості депутатів зареєструватися, так і не розпочалося пленарне засідання сесії Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Таким чином депутати виявили свій протест проти існуючого регламенту, який дозволяє, за їх твердженнями, голові Верховної Ради Криму Леонідові ГРАЧУ маніпулювати рішеннями депутатів.

18 січня –

У Верховній Раді

(четвер)

– народні депутати України утворили Тимчасову спеціальну комісію з підготовки і попереднього розгляду законопроектів про внесення змін до Конститу­ції України за результатами всеукраїнського референдуму за народною ініціа­тивою. Очолив Комісію заступник Голови Верховної Ради Степан ГАВРИШ.

 

– прийнято Закон України «Про вибори народних депутатів України» на пропорційній основі.

 

Міжнародні відносини

 

– у міжнародному нью-йоркському аеропорту ім. Кеннеді затримано колишнього керуючого справами президента Росії, а нині державного секретаря Союзу Білорусі та Росії Павла БОРОДІНА (згідно з судовим дорученням прокуратури Швейцарії у рамках розслідування справи «Mabetex»).

19 січня –

Офіційна хроніка

(п’ятниця)

– Президент України Леонід КУЧМА підписав указ про звільнення Юлії ТИМОШЕНКО з посади Віце-прем’єр-міністра з питань паливно-енерге­тич­ного комплексу в зв’язку з притягненням її до кримінальної відповідальності та постановою Генерального прокурора України від 15 січня 2001 року.

 

У Верховній Раді

 

– завершила роботу VI сесія Верховної Ради України.

20 січня –

Громадсько-політичне життя

(субота)

– Автономна Республіка Крим відзначила 10-річчя з дня відновлення.

21 січня –

Внутрішня політика

(неділя)

– сталася аварія на шахті «Краснолиманська» в Донецькій області.

22 січня –

Внутрішня політика

(понеділок)

– у Харкові загинув народний депутат України, член фракції НДП Юрій КОНОНЕНКО.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві відбулася нарада 27 політичних партій центристського спрямування. Учасники наради прийняли рішення відновити роботу блоку «Наш вибір – Леонід КУЧМА» та створили організаційний комітет по проведенню Асамблеї політичних партій на підтримку курсу Президента.

 

Міжнародні відносини

 

– у Страсбурзі (Франція) Парламентська Асамблея Ради Європи підтвердила повноваження делегацій національних парламентів, у тому числі й україн­ської. Разом з тим ПАРЄ оскаржила повноваження делегації Росії, поставивши під сумнів її «компетентність».

25 січня –

Міжнародні відносини

(четвер)

– Парламентська Асамблея Ради Європи провела термінові дебати з питання «Свобода слова та функціонування парламентської демократії в Україні». Прийнято відповідні резолюцію та рекомендацію.

 

– до Ради Європи урочисто прийнято нових членів – Азербайджан та Вірменію.

26 січня –

Офіційна хроніка

(п’ятниця)

– указом Президента України Олега ДУБИНУ призначено Віце-прем’єр-міністром України з питань промислової політики.

 

Внутрішня політика

 

– затонув український теплохід «Пам’ять Меркурія», на борту якого перебував 51 чоловік, серед яких 20 пасажирів.

28 січня –

Громадсько-політичне життя

(неділя)

– в автомобільній катастрофі загинув народний депутат України, член фракції «Реформи-Конгрес» Олександр ЄМЕЦЬ.

 

– Верховного Архієпископа Любомира ГУЗАРА введено на патріарший престол української греко-католицької церкви.

Лютий

1 лютого –

Офіційна хроніка

(четвер)

– указом Президента України Сергія ГОЛОВАТОГО звільнено від обов’язків представника України в Європейській комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія) у зв’язку із закінченням терміну повноважень. Іншим указом виконання цих обов’язків покладено на Міністра
юсти­ції України Сюзанну СТАНІК.

 

Економіка

 

– Вищий арбітражний суд України визнав неправомочними рішення Фонду держмайна України про допуск зовнішньоторговельної фірми «КрАЗ» до конкурсу на купівлю контрольного пакета акцій ВАТ «Запорізький алюмінієвий комбінат».

5 лютого –

Внутрішня політика

(понеділок)

– Асоціація виробників і споживачів алюмінію звернулася до Президента України з проханням зупинити конкурс із продажу ЗАлКу.

 

Міжнародні відносини

 

– Голова Євросоюзу від імені ЄС зробив заяву щодо умов роботи засобів масової інформації України та з метою нагадати про занепокоєння у зв’язку із справою ГОНГАДЗЕ.

6 лютого –

У Верховній Раді

(вівторок)

– розпочала роботу VII сесія Верховної Ради України ІІІ скликання.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві майже 10 тисяч учасників акції «Україна без КУЧМИ», представни­ки з багатьох регіонів від пам’ятника Тарасу ШЕВЧЕНКОВІ пройшли через Хрещатик до Верховної Ради України. На Хрещатику також відбувся багатотисячний мітинг.

 

Міжнародні відносини

 

– відбулися вибори прем’єр-міністра Ізраїлю. Ним став лідер правої партії «Лікуд» Аріель ШАРОН.

 

Економіка

 

– за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс спожив­чих цін (індекс інфляції) у січні 2001 року порівняно з груднем 2000 року становив 101,5%, за період січень 1998 року – січень 2001 року – 182,6%.

8 лютого –

У Верховній Раді

(четвер)

– народні депутати України схвалили у новій редакції Закон України «Про статус депутатів місцевих рад», врахувавши лише одне зауваження президентського вето, а саме – парламент погодився, що депутати місцевих рад мають працювати на постійній основі.

9 лютого –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– Печерський райсуд визнав дії заступника Генерального прокурора України Олексія БАГАНЦЯ стосовно матері зниклого журналіста Георгія ГОН­ГАД­ЗЕ – Лесі ГОНГАДЗЕ неправомірними і зобов’язав його визнати Л. ГОН­ГАДЗЕ потерпілою у справі зникнення її сина.

 

Громадсько-політичне життя

 

– понад 20 політичних партій та громадських організацій утворили Форум національного порятунку. Завдання Форуму – домогтися відставки Президента, забезпечити проведення демократичних парламентських та президентських виборів, змінити систему влади.

 

Економіка

 

– Фонд держмайна підписав акт купівлі-продажу 68,1% акцій ВАТ «Запорізький алюмінієвий комбінат» з «АвтоВАЗ-Інвестом» (Росія).

10 лютого –

Офіційна хроніка

(субота)

– указом Президента України Леоніда ДЕРКАЧА звільнено з посади голови Служби національної безпеки України. Іншим указом на цю посаду призначено Володимира РАДЧЕНКА.

 

– указом Президента України Володимира ШЕПЕЛЯ звільнено з посади начальника Управління державної охорони України. Іншим указом на цю посаду призначено Валерія СТРОГОГО.

 

Внутрішня політика

 

– під головуванням Президента України Леоніда КУЧМИ відбулося засідання Ради національної безпеки та оборони «Про заходи щодо зміцнення засад конституційного ладу в Україні», на якому члени Ради обговорили поточну суспільно-політичну ситуацію в Україні.

11 лютого –

Громадсько-політичне життя

(неділя)

– у Києві відбувся черговий етап акції «Україна без КУЧМИ». Колона демонстрантів пройшла від Контрактової площі до Хрещатика, де відбувся мітинг. Учасники мітингу під гаслом «Відповідальності й пам’яті», запаливши свічки, утворили живий ланцюг від Хрещатика до міліцейських кордонів на Банковій.

12 лютого –

Внутрішня політика

(понеділок)

– Старокиївський районний суд зобов’язав організаторів акції «Україна без КУЧМИ» звільнити Хрещатик від наметового містечка.

 

Міжнародні відносини

 

– Держдепартамент США закликав керівництво України провести ретельне розслідування причин смерті опозиційного журналіста Георгія ГОНГАДЗЕ.

13 лютого –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– в Україну з офіційним візитом прибула делегація Європейського Союзу в складі міністра закордонних справ Швеції Анне ЛІНД, Генерального секретаря Ради Міністрів ЄС та Верховного представника з питань зовнішньої політики й безпеки Хав’єра СОЛАНА, комісара з питань зовнішніх відносин Крістофера ПАТТЕНА та міністра закордонних справ Бельгії Луї МІШЕЛЬ.

 

Внутрішня політика

 

– Президент України Леонід КУЧМА, Голова Верховної Ради України Іван ПЛЮЩ та Прем’єр-міністр України Віктор ЮЩЕНКО звернулися до українського народу з приводу ситуації в країні.

 

– арештовано лідера партії «Батьківщина», екс-Віце-прем’єр-міністра Юлію ТИМОШЕНКО.

14 лютого –

Громадсько-політичне життя

(середа)

– у Києві представники блоку «НРУ–«Реформи та порядок»–КУН» провели акцію протесту «Україна за правду» з вимогою відставки Міністра внутрішніх справ Юрія КРАВЧЕНКА, Генерального прокурора Олександра ПОТЕБЕНЬКА та секретаря РНБО Євгена МАРЧУКА.

15 лютого –

Внутрішня політика

(четвер)

– Прем’єр-міністр України Віктор ЮЩЕНКО запропонував Президентові звільнити з посади Міністра палива та енергетики Сергія ЄРМІЛОВА та голову Національної комісії з регулювання електроенергетики Олександра ГРИДАСОВА.

21 лютого –

Внутрішня політика

(середа)

– Президент України Леонід КУЧМА застосував право вето щодо Закону України «Про вибори народних депутатів України», яким передбачалося обрання Верховної Ради на пропорційній основі.

 

– сьома сесія Верховної Ради Автономної Республіки Крим затвердила бюджет автономії на 2001 рік.

22 лютого –

У Верховній Раді

(четвер)

– Верховна Рада так і не проголосувала за висловлення недовіри Генеральному прокуророві Михайлові ПОТЕБЕНЬКУ. Жодна з п’яти запропонованих постанов не набрала необхідної більшості голосів.

23 лютого –

Офіційна хроніка

(п’ятниця)

– до Києва прибула делегація Конгресу США для з’ясування стану зі свободою слова в Україні.

25 лютого –

Внутрішня політика

(неділя)

– за підозрою в отриманні хабара в особливо великих розмірах було затримано міського голову Кіровограда Олександра НІКУЛІНА.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві відбувся багатолюдний мітинг протесту під гаслом «Не все КУЧМІ масляна». Подібні заходи відбулися в обласних центрах – Запоріжжі, Дніпропетровську, Львові та інших.

 

Міжнародні відносини

 

– відбулися парламентські вибори у Республіці Молдова. За Компартію проголосували понад 50 відсотків виборців.

27 лютого –

Внутрішня політика

(вівторок)

– Генпрокуратура на підставі додаткових даних російської експертизи визнала «таращанський труп» тілом Георгія ГОНГАДЗЕ, а його матір і дружину – постраждалими.

 

Міжнародні відносини

 

– у щорічній доповіді держдепартаменту США про дотримання прав людини піддано критиці офіційний Київ. Окрему увагу приділено справі Г. ГОНГАДЗЕ.

Березень

1 березня –

Громадсько-політичне життя

(четвер)

– у Києві за участі київських комунальних служб та під наглядом майже
2 тисяч працівників міліції демонтовано наметове містечко на Хрещатику, затримано близько 40 учасників акції. Намети прибрано згідно з рішенням Старокиївського райсуду, який під час повторного слухання цієї справи визнав їх встановлення незаконним.

 

Міжнародні відносини

 

– з 1 по 31 березня 2001 року Україна головуватиме в Раді Безпеки ООН.

 

Економіка

 

– в середньому на 25% підвищено заробітну плату працівникам бюджет­ної сфери (освіти, охорони здоров’я, науки, культури та мистецтва тощо).

2 березня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– Кабінет Міністрів України оприлюднив заяву, в якій висловив стурбованість з приводу нагнітання окремими політичними силами ситуації навколо так званого питання коаліційного уряду.

 

Громадсько-політичне життя

 

– Громадянський комітет захисту Конституції «Україна без КУЧМИ» провів прес-конференцію на Хрещатику, підтвердивши готовність добиватися відкритого розслідування «справи ГОНГАДЗЕ» і далі боротися за права громадян України тільки конституційними методами.

3 березня –

Громадсько-політичне життя

(субота)

– у Києві на з’їзді Партії регіонального відродження «Трудова солідарність України» було затверджено нову назву – «Партія регіонів» – і обрано голо­вою Миколу АЗАРОВА, голову Державної податкової адміністрації України.

5 березня –

Економіка

(понеділок)

– секретаріат Паризького клубу провів перше засідання з питання реструктуризації боргів України перед цією організацією.

6 березня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– указом Президента України Сергія ЄРМІЛОВА звільнено з посади Міністра палива та енергетики України. Іншим указом на цю посаду призначено Станіслава СТАШЕВСЬКОГО.

 

Внутрішня політика

 

– Президент України Леонід КУЧМА повідомив, що Україна звернулася до західних приватних детективних агентств по допомогу в розслідуванні так званого «касетного скандалу». Ці детективні агентства будуть працювати незалежно від розслідування, що його ведуть Генеральна прокуратура та інші офіційні органи слідства в Україні.

 

Економіка

 

– за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у лютому 2001 року становив 100,6% порівняно з січнем 2001 року, а за період січень-лютий 2001 року – 102,1%. За період з січня 1998 року по лютий 2001 року – 183,7%.

7 березня –

Міжнародні відносини

(середа)

– Моніторинговий комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи ухвалив рішення запропонувати Асамблеї обговорити на квітневій сесії питання про політичну ситуацію в Україні та виконання нею зобов’язань, прийнятих під час вступу до ЄС.

9 березня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– указом Президента України окремі райони Закарпатської області оголошені зоною надзвичайного лиха.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві під час відзначення дня народження Тараса ШЕВЧЕНКА відбулися сутички учасників антипрезидентської акції «Україна без КУЧМИ» з представниками правоохоронних органів.

 

– правоохоронні органи затримали львівських та тернопільських студентів, які брали участь в Установчому з’їзді громадського об’єднання «За правду».

 

– у Києві відбувся Установчий з’їзд громадського об’єднання «За правду».

11 березня –

Внутрішня політика

(неділя)

– на зустрічі Прем’єр-міністра України Віктора ЮЩЕНКА з представниками Координаційної ради парламентської більшості ухвалено рішення про створення двосторонньої робочої групи для підготовки найближчим часом проекту двостороннього документа, який би визначав принципи взаємовідносин уряду і парламентської більшості, зокрема їх права і обов’язки.

12 березня –

У Верховній Раді

(понеділок)

– до Верховної Ради надійшло щорічне послання Президента України.

13 березня –

Міжнародні відносини

(вівторок)

– лідери албанських екстремістів, які воюють з югославською армією на півдні Сербії, та представники Югославії за посередництва НАТО підписали договір про припинення вогню.

14 березня –

У Верховній Раді

(середа)

– народні депутати заслухали інформацію керівників силових органів про події 9 березня.

 

Громадсько-політичне життя

 

– учасники акції «Україна без КУЧМИ» пікетували Генпрокуратуру, МВС та адміністрацію Президента.

 

Міжнародні відносини

 

– Міністерство закордонних справ України направило ноту зовнішньополітичному відомству Росії у зв’язку з проведенням 13-16 лютого в Кримських горах навчань морської піхоти Чорноморського флоту Російської Федерації.

15 березня –

Офіційна хроніка

(четвер)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув до Республіки Польща, де в містечку Казімеж-Дольни відбулася зустріч президентів України та Польщі. Головна тема переговорів – внутрішньополітична ситуація в Україні.

 

У Верховній Раді

 

– народні депутати відмовилися заслухати з трибуни Верховної Ради представника пікетуючих під стінами Верховної Ради, мотивуючи це тим, що у парламенті є найчисельніша група комуністів, яка може висловити вимоги пікетників.

 

Громадсько-політичне життя

 

– партія «Реформи і порядок», Народний рух України, Український народний рух і Конгрес українських націоналістів оголосили про початок спільної всеукраїнської акції на підтримку Прем’єр-міністра України Віктора ЮЩЕНКА, названої «За ЮЩЕНКА! За реформи!».

 

– представники лівих сил пікетували Верховну Раду та Кабінет Міністрів під гаслами «Геть режим КУЧМИ і ЮЩЕНКА» та «Наш президент – СИМОНЕНКО».

16 березня –

Міжнародні відносини

(п’ятниця)

– у Москві відбулося сьоме засідання Економічної ради СНД.

19 березня –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– указом Президента України Олексія КУЧЕРЕНКА звільнено з посади голови Запорізької облдержадміністрації у зв’язку з виконанням ним повно­важень народного депутата України на постійній основі.

 

– указом Президента України Степана СЕНЧУКА звільнено з посади голови Львівської облдержадміністрації у зв’язку з виконанням ним обов’язків голови Львівської облради на постійній основі.

 

Внутрішня політика

 

– за програмою «Морський старт» відбувся успішний запуск вітчизняного ракетоносія «Зеніт».

 

Громадсько-політичне життя

 

– на прес-конференції народний депутат України Сергій ГОЛОВАТИЙ оприлюднив результати експертизи, зробленої в Німеччині. За його словами, результати німецької експертизи біоматеріалів викликали великий сумнів у належності Георгію Гонгадзе тіла, що нині перебуває в судмед­експертів.

20 березня –

Міжнародні відносини

(вівторок)

– Європейський Союз оприлюднив заяву, що вимога Президента України Леоніда КУЧМИ до державних службовців задекларувати лояльність до влади не сумісна з принципами демократичного суспільства, дотримання прав людини і верховенства закону. В документі також міститься заклик до української влади розслідувати дії міліції 9 березня, оскільки застосування сили, на думку ЄС, було надмірним.

21 березня –

У Верховній Раді

(середа)

– оголошено про реєстрацію нової депутатської групи в парламенті – «Регіони України».

22 березня –

У Верховній Раді

(четвер)

– депутати утворили Тимчасову спеціальну слідчу комісію з розслідування подій у Києві 9 березня 2001 року, в тому числі й побиття депутата Валентини СЕМЕНЮК.

 

– прийнято в цілому Бюджетний кодекс України (391 – «за»).

 

– депутати не подолали вето Президента на закон про вибори до парламенту. За пропозицією профільного комітету прийнято нову редакцію закону, в якій частково враховуються зауваження Президента, і направлено її на повторний розгляд главі держави. Пропорційну виборчу систему збережено.

 

– депутати затвердили прожитковий мінімум на 2001 рік розміром 311,3 грн. на одну особу в місяць (299 – «за»).

 

Внутрішня політика

 

– правоохоронними органами затримано лідера УНА-УНСО Андрія ШКИЛЯ.

23 березня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– протягом трьох днів паралізовано роботу Верховної Ради Криму через відсутність кворуму. Опозиція вимагає ротації президії, виконання рішень Конституційного Суду та інше.

 

Міжнародні відносини

 

– молдавський парламент провів своє перше засідання. Спікером обрано Євгенію ОСТАПЧУК, секретаря фракції комуністів у попередньому складі парламенту.

 

– затоплено російську орбітальну станцію «Мир».

24 березня –

Громадсько-політичне життя

(субота)

– у Києві під девізом «Пам’ять і пересторога» відбувся мітинг-похід представників опозиції. Маніфестанти пройшли від пам’ятника Тарасові ШЕВЧЕНКУ до Михайлівської площі.

25 березня –

Внутрішня політика

(неділя)

– Президент України Леонід КУЧМА дав доручення Генеральному прокуророві України Михайлові ПОТЕБЕНЬКУ утворити спеціальну слідчу групу з залученням досвідчених слідчих Служби безпеки та Міністерства внутрішніх справ для проведення додаткового розслідування обставин загибелі народного депутата України В’ячеслава ЧОРНОВОЛА.

26 березня –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– указом Президента України Юрія КРАВЧЕНКА звільнено з посади Міністра внутрішніх справ України у зв’язку з переходом на іншу роботу. Іншим указом на цю посаду призначено Юрія СМИРНОВА.

 

– указом Президента України Євгена КАРТАШОВА призначено головою Запорізької облдержадміністрації.

 

– указом Президента України Михайла ГЛАДІЯ звільнено з посади Віце-прем’єр-міністра України, іншим указом його призначено головою Львівської облдержадміністрації.

27 березня –

Внутрішня політика

(вівторок)

– у Києві Печерський райсуд прийняв рішення про негайне звільнення Юлії ТИМОШЕНКО з-під варти.

28 березня –

Офіційна хроніка

(середа)

– в Україну з офіційним візитом прибула делегація Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи на чолі з Анне СЕ­ВЕ­РИНСЕН з метою підготовки доповіді для розгляду Асамблеєю питання «Виконання Україною обов’язків і зобов’язань члена Ради Європи».

 

Міжнародні відносини

 

– парламент Словаччини проголосував за вступ республіки до НАТО.

29 березня –

Громадсько-політичне життя

(четвер)

– відбувся позачерговий з’їзд Українського союзу промисловців і підприємців.

30 березня –

У Верховній Раді

(п’ятниця)

– Президент України Леонід КУЧМА надіслав до парламенту листа, в якому запропонував депутатам прийняти «у пакеті» закони про політичні партії та парламентську більшість і про парламентську опозицію.

 

Внутрішня політика

 

– пленум Київського міського суду задовольнив протест Генеральної прокуратури України на рішення Печерського райсуду про звільнення колишнього Віце-прем’єр-міністра Юлії ТИМОШЕНКО з-під арешту.

 

Громадсько-політичне життя

 

– партія «Трудова Україна» уклала контракт з американським приватним розшуковим агентством «Кролл» на розслідування справи про зникнення журналіста Георгія ГОНГАДЗЕ.

 

Економіка

 

– повністю повернено борги працівникам бюджетних установ Автономної Республіки Крим.

Квітень

2 квітня –

Внутрішня політика

(понеділок)

– Верховний Суд України призупинив рішення президії Київського міського суду, залишивши чинним рішення Печерського районного суду про звільнення з-під арешту екс-Віце-прем’єра Юлії ТИМОШЕНКО.

 

Міжнародні відносини

 

– екс-президент Югославії Слободан МІЛОШЕВИЧ здався владі після доби напруженого протистояння і двох невдалих спроб заарештувати його силоміць.

3 квітня –

У Верховній Раді

(вівторок)

– представники депутатської групи «Трудова Україна» і фракції Народно-демократичної партії підписали угоду про співробітництво та взаємодію на період повноважень парламенту нинішнього скликання.

4 квітня –

У Верховній Раді

(середа)

– на засіданні Координаційної ради парламентської більшості прийнято рішення про перереєстрацію її членів.

 

Економіка

 

– за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у березні 2001 року становив 100,6% порівняно з лютим 2001 року, а за період січень-березень 2001 року – 102,7%. За період з січня 1998 року по березень 2001 року – 184,8%.

5 квітня –

У Верховній Раді

(четвер)

– прийнято в цілому новий Кримінальний кодекс України (379 голосів «за»).

 

– прийнято законопроект про політичні партії в Україні з пропозиціями Президента. З 18 пропозицій враховано 5, частково – 6 і відхилено 7.

 

– парламент у цілому прийняв закон про спеціального прокурора та спеціальних слідчих, які розслідують справи у випадку, якщо вчинили злочин Президент України чи інші високі державні особи.

 

– народні депутати не підтримали у першому читанні проект закону про парламентську більшість і парламентську опозицію.

6 квітня –

У Верховній Раді

(п’ятниця)

– оголошено про реформування депутатської групи «Відродження регіонів» у депутатську фракцію «Демократичний союз».

 

Міжнародні відносини

 

– Моніторинговий комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи запропонував у своєму висновку виключити Україну з Ради Європи.

9 квітня –

Громадсько-політичне життя

(понеділок)

– майже 1000 студентів – учасників «Походу за правду» пікетували Адміністрацію Президента, пропонуючи Президентові поклястися на Конституції, що він не віддавав злочинних наказів, в тому числі й про ліквідацію Георгія ГОНГАДЗЕ.

 

Міжнародні відносини

 

– третім президентом незалежної Молдови став лідер комуністів Володимир ВОРОНІН. На пленарному засіданні молдовського парламенту за нього проголосував 71 депутат.

10 квітня –

У Верховній Раді

(вівторок)

– у Секретаріаті Верховної Ради зареєстровано пропозицію 222 народних депутатів щодо розгляду питання про відповідальність Кабінету Міністрів України.

12 квітня –

Внутрішня політика

(четвер)

– Прем’єр-міністр України Віктор ЮЩЕНКО зустрівся з уповноваженими представниками депутатських фракцій (груп) Верховної Ради України (крім «Демсоюзу» та СДПУ(о)) щодо підготовки Кабінету Міністрів до зві­тупро виконання Програми діяльності Уряду «Реформи заради добробуту».

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві в Будинку вчителя відбулися громадські слухання на тему «Публічний звіт Уряду про виконання Програми діяльності «Реформи заради добробуту» за 2000 рік, в яких взяли участь Прем’єр-міністр Віктор ЮЩЕНКО, Перший віце-прем’єр Юрій ЄХАНУРОВ, Віце-прем’єр Микола ЖУЛИНСЬКИЙ і більшість міністрів.

13 квітня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– Народно-демократична партія та Партія регіонів підписали Декларацію про партнерство і співпрацю.

 

Громадсько-політичне життя

 

– Держдепартамент США повідомив Посла України у Вашингтоні Костянтина ГРИЩЕНКА про надання політичного притулку Миколі МЕЛЬНИ­ЧЕНКУ та Мирославі ГОНГАДЗЕ.

 

Міжнародні відносини

 

– нижня палата білоруського парламенту майже одностайно ратифікувала Угоду про запровадження єдиної грошової одиниці з Росією і створення єдиного емісійного центру.

17 квітня –


Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.