Календар подій

   (2002 рік)

Хронологія основних суспільно-політичних подій у 2002 році

Січень

 5 січня –

Громадсько-політичне життя

(субота)

– у Києві пройшов VI позачерговий з’їзд Комуністичної партії України, який затвердив передвиборну програму та списки кандидатів у народні депутати.

 

– у Києві відбувся з’їзд Блоку Юлії ТИМОШЕНКО, на якому було затверджено виборчий список блоку, а також визначено кандидатів у мажоритарних округах.

 

– в Одесі пройшов ІІ з’їзд Української морської партії. Його делегати визначили кандидатів у народні депутати на наступні парламентські вибори.

8 січня –

Внутрішня політика

(вівторок)

– Президент України Леонід КУЧМА повернув до Верховної Ради закони «Про обов’язкові теледебати» та «Про вибори депутатів міських рад і сільських, селищних та міських голів».

9 січня –

Громадсько-політичне життя

(середа)

– у Києві лідери 10 партій, що увійшли до Блоку Віктора ЮЩЕНКА «Наша Україна», підписали угоду про створення блоку.

 

– оприлюднено телефонну розмову, яка начебто відбулася між Олександром ОМЕЛЬЧЕНКОМ та Віктором ЮЩЕНКОМ щодо відставки Віктора МЕДВЕДЧУКА.

10 січня –

У Верховній Раді

(четвер)

– парламент ухвалив Сімейний кодекс у новій редакції, врахувавши пропозиції Президента України.

 

– народні депутати ухвалили законопроект «Про приєднання України до Конвенції про статус біженців та Протоколу щодо статусу біженців».

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві відбувся Міжпартійний з’їзд «Руського блоку», на якому було затверджено партійний виборчий список, висунуті кандидати по мажоритарних округах, затверджено програму блоку.

12 січня –

Громадсько-політичне життя

(субота)

– у Києві з’їзд Всеукраїнського об’єднання лівих «Справедливість» затвердив виборчий список партії.

 

– у Києві відбувся міжпартійний з’їзд Блоку Наталії ВІТРЕНКО. Затверджено виборчі списки по мажоритарній та пропорційній частинах.

 

– у Києві відбувся міжпартійний з’їзд блоку «Проти всіх», який затвердив список кандидатів у народні депутати у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.

13 січня –

Громадсько-політичне життя

(неділя)

– другий етап з’їзду Соціалістичної партії України ухвалив передвиборчий список партії.

 

– перший етап міжпартійного з’їзду блоку «Єдність» прийняв передвиборчу програму партії.

 

– з’їзд партії «Яблуко» затвердив передвиборчу програму та список кандидатів по одномандатних мажоритарних округах.

 

– у Києві на з’їзді блоку «За єдину Україну!» прийнято виборчі програму та списки по мажоритарній та пропорційній частинах.

 

– в Обухові Київської області делегати з’їзду Всеукраїнського політичного об’єднання «Жінки за майбутнє» затвердили передвиборчу програму та виборчий список.

 

– ІІ з’їзд Ліберальної партії України (оновленої) прийняв рішення йти на вибори самостійно.

15 січня –

Громадсько-політичне життя

(вівторок)

– у Києві на XVI з’їзді Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) прийнято передвиборчу програму та затверджено виборчі списки.

 

Міжнародні відносини

 

– головою Європейського парламенту обрано ірландця Патріка КОКСА, голову парламентської групи лібералів, який обійматиме цю посаду до наступних виборів 2004 року.

16 січня –

У Верховній Раді

(середа)

– народні депутати підтримали депутатський запит до Генерального прокурора Михайла ПОТЕБЕНЬКА, голови СБУ Володимира РАДЧЕНКА та Міністра внутрішніх справ Юрія СМИРНОВА про надання інформації стосовно обставин дорожньо-транспортної пригоди за участю глави адміністрації Президента Володимира ЛИТВИНА.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві відбувся міжпартійний з’їзд виборчого Блоку Віктора ЮЩЕНКА «Наша Україна», на якому було обговорено передвиборчу програму блоку, проголосовано за списки кандидатів у народні депутати України в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі та розглянуто кандидатури в одномандатних виборчих округах.

 

– у Києві пройшов з’їзд партії «Нова генерація України». На з’їзді було затверджено виборчий список партії та список кандидатів від партії, що балотуватимуться у мажоритарних округах, виборчу програму партії.

 

– Екологічна партія України «Захист», Всеукраїнська партія за мир і єдність та Партія пенсіонерів України утворили передвиборчий блок «Райдуга» і зелені екологи». Рішення про це затвердив міжпартійний з’їзд.

 

Міжнародні відносини

 

– у Парижі на засіданні Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи було обговорено політичну ситуацію та стан свободи слова в Україні. Прийнято рішення направити до України спеціальну передвиборчу місію, що є юридичним прецедентом для цієї міжнародної організації.

17 січня –

У Верховній Раді

(четвер)

– ухвалено законопроект «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом, експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування».

 

– Верховна Рада ухвалила Закон України «Про Кабінет Міністрів України», відповідно до якого посади членів Уряду за характером повноважень та діяльності призначених на них осіб належать до державних політичних посад і не відносяться до посад державних службовців, передбачених законодавством про державну службу.

 

– народні депутати прийняли першу поправку до Конституції України,
згідно з якою Рахункова палата України вперше за п’ятирічну діяльність матиме можливість здійснювати цілісний контроль за Державним бюджетом України.

 

– Верховна Рада ухвалила в цілому Закон України «Про вищу освіту».

 

– парламент утворив Тимчасову слідчу комісію з питань виборчих прав громадян України під час проведення виборів 2002 року.

 

Громадсько-політичне життя

 

– другий етап ІV з’їзду Селянської партії України затвердив виборчий список партії, а також список кандидатів від СелПУ в мажоритарних округах. Рішення про утворення міжпартійного блоку з Комуністичною партією робітників і селян відмінено.

 

Міжнародні відносини

 

– президентами Росії Володимиром ПУТІНИМ та Польщі Александром КВАСЬНЄВСЬКИМ підписано угоду щодо будівництва газопроводу в обхід України.

18 січня –

У Верховній Раді

(п’ятниця)

– VIII сесія Верховної Ради України ІІІ скликання завершила свою роботу.

 

Внутрішня політика

 

– Президент України Леонід КУЧМА своїм указом обмежив повноваження державних секретарів. Відтепер держсекретарі не можуть призначати керівників територіальних підрозділів міністерств, подавати Прем’єр-міністру кандидатури своїх заступників. Держсекретарі повинні узгоджувати з міністрами структуру міністерств і кадрові перестановки в апараті, які вони раніше могли здійснювати самостійно.

 

Громадсько-політичне життя

 

– партія «Жінки України» під час другого етапу VII позачергового з’їзду затвердила свій виборчий список.

19 січня –

Громадсько-політичне життя

(субота)

– у Києві розпочав роботу міжпартійний з’їзд партії «Демократичний союз» та Демократичної партії України. Були розглянуті та затверджені передвиборна програма виборчого блоку, угода про утворення блоку, склад координаційної ради блоку і обрано представника блоку до ЦВК. Також затверджено на паритетних засадах кандидатів у депутати по багатомандатному виборчому округу та у мажоритарних округах.

 

– у Сімферополі розпочала роботу друга (позачергова) сесія четвертого Курултаю кримськотатарського народу. Постановою «Про участь кримськотатарського народу в виборах 2002 року в Україні» затверджено список кандидатів по виборах депутатів Верховної Ради АРК і голів міських рад.

 

– у Києві відбувся міжпартійний з’їзд виборчого об’єднання «Команда озимого покоління». Делегати затвердили передвиборчу програму і визначили першу п’ятірку списку своїх кандидатів.

 

– у Київському будинку вчителя відбувся XV з’їзд Соціал-демократичної партії України. З’їзд обговорив і затвердив передвиборчу програму СДПУ та виборчий список партії по загальнодержавному багатомандатному округу.

 

– у Києві під час другого етапу ІІІ позачергового з’їзду партії Всеукраїнське об’єднання християн затверджено список кандидатів у депутати по загальнодержавному багатомандатному округу.

 

Міжнародні відносини

 

– уряд Сьєрра-Леоне офіційно оголосив про закінчення 10-річної громадянської війни в країні.

20 січня –

Громадсько-політичне життя

(неділя)

– у Києві другий етап міжпартійного з’їзду політичних партій, що входять до виборчого блоку «Єдність», затвердив списки кандидатів у народні депутати України в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі.

 

– у Києві розпочав роботу другий етап ІХ з’їзду Партії зелених України. Затверджено список кандидатів у народні депутати в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі, а також передвиборчу програму.

 

– у Києві відбувся міжпартійний з’їзд виборчого блоку політичних партій «Народний рух України».

 

– ІІІ позачерговий з’їзд Партії національно-економічного відродження України (ПНЕРУ) ухвалив рішення підтримати на виборах блок «За єдину Україну!».

21 січня –

Внутрішня політика

(понеділок)

– Печерський районний суд Києва виніс рішення про заборону постанови Генпрокуратури про притягнення лідера партії «Батьківщина» Юлії ТИМОШЕНКО до відповідальності в якості обвинуваченої.

 

Громадсько-політичне життя

 

– 18-ті загальні збори (з’їзд) партії «Українська національна асамблея» затвердили виборчий список партії та кандидатів від партії у мажоритарних округах.

 

Міжнародні відносини

 

– на зимовій сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи головою обрано керівника австрійської делегації Пітера ШИДЕРА.

 

– народний депутат України Сергій ГОЛОВАТИЙ обраний головою Комітету з питань регламенту ПАРЄ.

22 січня –

Внутрішня політика

(вівторок)

– Президент України Леонід КУЧМА запропонував усім посадовцям, які братимуть участь у виборчій кампанії 2002 року, з 9 лютого написати заяви про відпустки.

23 січня –

Внутрішня політика

(середа)

– Фонд державного майна України станом на 1 січня 2002 року затвердив перелік об’єктів приватизації, які підлягають поверненню в державну власність. Усього в список внесено 65 підприємств.

 

Економіка

 

– США запровадили торгові санкції проти України.

24 січня –

Офіційна хроніка

(четвер)

– Президент України Леонід КУЧМА підписав Указ «Про Міжвідомчу комісію з питань інформаційної політики та інформаційної безпеки при Раді національної безпеки та оборони України», цим документом також затверджено Положення про міжвідомчу комісію. Її головою призначено секретаря РНБОУ Євгена МАРЧУКА.

 

Внутрішня політика

 

– ЦВК затвердила положення про статус офіційних спостерігачів від іноземних організацій, міжнародних установ під час виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. Крім того, на засіданні була затверджена форма посвідчення іноземних спостерігачів.

 

Громадсько-політичне життя

 

– міжпартійний з’їзд виборчого блоку партій, очолюваного головою Всеукраїнського об’єднання «Єдина родина» Олександром РЖАВСЬКИМ, затвердив назву виборчого блоку «За Ющенка!».

25 січня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– Печерський районний суд Києва відмовив у задоволенні скарги матері журналіста Георгія Гонгадзе, Лесі ГОНГАДЗЕ, на постанову Генеральної прокуратури про відмову у притягненні до кримінальної відповідальності Президента України Леоніда КУЧМИ та інших посадовців.

27 січня –

Внутрішня політика

(неділя)

– Центральна виборча комісія затвердила Порядок надання ефірного часу для проведення передвиборної агітації за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів народних депутатів України 31 березня 2002 року.

 

Міжнародні відносини

 

– 91,58% узбеків, які взяли участь у референдумі, підтримали продовження з 5 до 7 років терміну повноважень президента республіки і формування двопалатного парламенту.

28 січня –

Міжнародні відносини

(понеділок)

– у парламенті Естонії склав присягу новий уряд, очолюваний Сіймом КАЛЛАСОМ. До нового кабінету міністрів увійшли 6 представників Реформістської та 8 – Центристської партій.

 

– прем’єр-міністр Казахстану Касимжомарт ТОКАЄВ подав прохання про відставку, яке було прийняте президентом. За конституцією Казахстану, якщо у відставку подає прем’єр-міністр, то це означає припинення повноважень усього уряду.

 

– республіканський парламент новим прем’єр-міністром Казахстану затвердив Імангалі ТАСМАГАМБЕТОВА.

29 січня –

Внутрішня політика

(вівторок)

– Апеляційний суд скасував ухвалу Печерського райсуду щодо заборони на встановлення Юлії ТИМОШЕНКО міри запобіжного заходу, вчинення щодо неї слідчих дій і притягнення її в якості обвинуваченої.

30 січня –

Внутрішня політика

(середа)

– Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу за фактом незаконного користування державним майном і коштами Держбюджету при фінансуванні діяльності редакції газети «Голос України».

 

– вночі невідомі закидали пляшками із запалювальною сумішшю приміщення штаб-квартири київської організації «Руського блоку».

31 січня –

Внутрішня політика

(четвер)

– Центральна виборча комісія України зупинила розгляд заявки на реєстрацію від блоку «За Ющенка!», оскільки лідер блоку «Наша Україна» Віктор ЮЩЕНКО звернувся до Шевченківського районного суду міста Києва зі скаргою на дії блоку «За Ющенка!».

 

Громадсько-політичне життя

 

– міжпартійна конференція київських організацій виборчого блоку «Єдність» висунула кандидатом на посаду київського міського голови нинішнього мера столиці Олександра ОМЕЛЬЧЕНКА.

 

– Київська міжпартійна конференція міських організацій партій-учасниць Блоку Віктора ЮЩЕНКА «Наша Україна» висунула Олександра ОМЕЛЬЧЕНКА кандидатом на посаду Київського міського голови.

Лютий

1 лютого –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– Ворошиловський районний суд м. Донецька виніс рішення щодо позову Луганського міського голови Анатолія ЯГОФЕРОВА, згідно з яким всі шість оскаржуваних рішень так званої 24-ї сесії Луганської міськради визнано незаконними.

2 лютого –

Міжнародні відносини

(субота)

– на позачерговому засіданні Міжпарламентської асамблеї СНД головою ради МПА СНД одностайно обрано голову Ради Федерацій Федеральних зборів Російської Федерації Сергія МИРОНОВА.

4 лютого –

Внутрішня політика

(понеділок)

– Шевченкiвський районний суд м. Києва винiс рiшення, яким визнав, що у шести телепередачах «Акцент» у червнi 2000 року щодо лiдера СПУ Олександра Мороза подавалися вiдомостi, якi не вiдповiдають дiйсностi. Суд прийняв рiшення стягнути з Нацiональної телекомпанiї на користь О. Мороза 50 тис. грн. моральної шкоди.

 

Міжнародні відносини

 

– за підсумками 2001 року Україна є лідером серед країн СНД за темпами економічного зростання – 15,4%. На другому місці – Таджикистан (15%), на третьому – Молдова (14%). Росія – на шостому місці.

5 лютого –

Внутрішня політика

(вівторок)

– Президент України Леонід КУЧМА повернув до Верховної Ради Закон України «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

 

– ЦВК завершила процедуру реєстрації висунутих кандидатів у народні депутати від політичних партій та виборчих блоків партій. Відмовлено в реєстрації блоку «За Ющенка!». Таким чином, суб’єктами виборчого процесу в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі стали 35 партій та міжпартійних блоків.

 

– Господарський суд м. Києва визнав недійсною ліцензію ТРК «Студія «1+1».

 

Економіка

 

– за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у січні 2002 року становив 101,0% порівняно з груднем 2002 року. За період з січня 1998 року по січень 2002 року – 192,8%.

7 лютого –

У Верховній Раді

(четвер)

– народні депутати ухвалили у новій редакції Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

 

– парламентарі ухвалили у новій редакції Закон України «Про обов’язкове проведення передвиборчих теледебатів та радіодебатів під час виборчих кампаній по виборах Президента України та виборах народних депутатів України», врахувавши пропозиції Президента.

 

– народні депутати надали згоду на звільнення з посади Голови Державного комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення Івана ДРАЧА («за» – 253) та призначення його наступником Івана ЧИЖА («за» – 282).

 

– рейтинговим голосуванням виведено зі складу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Миколу КНЯЖИЦЬКОГО та Микиту ПОТУРАЄВА. Натомість, також рейтинговим голосуванням, підтримано кандидатуру Юрія ШКАРЛАТА.

 

– 337 голосами парламент проголосував за припинення повноважень народного депутата України Павла ЛАЗАРЕНКА.

 

– у цілому прийнято Закон України «Про судоустрій».

 

Громадсько-політичне життя

 

– виборчими блоками Віктора Ющенка «Наша Україна», «Єдність», Блоком Юлії Тимошенко, Комуністичною і Соціалістичною партіями та партією «Яблуко» створено громадсько-політичний комітет «За чесні вибори».

8 лютого –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– у висновку Конституційного Суду України щодо статті 43 Закону України «Про вибори народних депутатів України» стосовно грошової застави для участі у виборах йдеться, що грошову (виборчу) заставу не можна розглядати як обмеження пасивного виборчого права громадян за ознакою майнового стану.

 

– Верховний Суд України відмовив у реєстрації Миколи МЕЛЬНИЧЕНКА кандидатом у депутати.

9 лютого –

Внутрішня політика

(субота)

– відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України» розпочалася передвиборча агітація.

11 лютого –

Внутрішня політика

(понеділок)

– Президент України Леонід КУЧМА підписав Закон України «Про внесення змін до Закону «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

 

– Прем’єр-міністр України Анатолій КІНАХ вручив голові Київської міської державної адміністрації Олександрові ОМЕЛЬЧЕНКУ указ Президента про звільнення його з посади на період передвиборчої кампанії. Виконуючим обов’язки призначено Ігоря ШОВКУНА, заступника міського голови.

 

– ЦВК відмовила у реєстрації політичній партії «Жінки України» відповідно до постанови Дніпровського районного суду м. Києва.

12 лютого –

Міжнародні відносини

(вівторок)

– у Гаазі розпочався судовий процес над екс-президентом Югославії Слободаном МІЛОШЕВИЧЕМ.

14 лютого –

Внутрішня політика

(четвер)

– Верховний Суд України ухвалив призупинити виконання рішення Київського апеляційного суду про обрання для Юлії ТИМОШЕНКО такого запобіжного заходу, як підписка про невиїзд.

15 лютого –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– Президент України застосував право вето щодо Закону України «Про Кабінет Міністрів України».

 

– Президент України Леонід КУЧМА повернув до Верховної Ради Господарський і Цивільний кодекси зі своїми пропозиціями.

 

Громадсько-політичне життя

 

– глава адміністрації Президента України, лідер виборчого блоку «За єдину Україну!» Володимир ЛИТВИН заявив про готовність Президента очолити партію, яка буде створена на базі цього блоку.

 

– розпочав роботу форум громадських організацій «Суспільство перед вибором», в роботі якого взяли участь представники 300 громадських організацій, міжнародна передвиборча делегація на чолі з екс-держсекретарем США Мадлен ОЛБРАЙТ та інші.

16 лютого –

Громадсько-політичне життя

(субота)

– у Києві в Будинку вчителя відбувся перший (політичний) етап об’єднавчого з’їзду Руху за участю делегатів від НРУ та УНР.

19 лютого –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– припинено дію Указу Президента України про звільнення Олександра ОМЕЛЬЧЕНКА з посади голови Київської міської державної адміністрації на період виборчої кампанії.

 

Внутрішня політика

 

– Верховний Суд України остаточно відмовив у задоволенні скарги партії «Жінки України» – рішення ЦВК про їхню нереєстрацію визнано обгрунтованим і таким, що набрало законної сили.

20 лютого –

Внутрішня політика

(середа)

– Центрвиборчком скасував своє рішення від 5 лютого про реєстрацію блоку політичних партій «Райдуга» на підставі ухвали Печерського районного суду м. Києва.

21 лютого –

Внутрішня політика

(четвер)

– Президент України Леонід КУЧМА підписав Указ «Про оголошення
2003 року Роком культури в Україні».

22 лютого –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– ЦВК провела жеребкування серед політичних партій та виборчих блоків, кандидати від яких зареєстровані Центральною виборчою комісією, щодо визначення черговості внесення їх назв до виборчого бюлетеня для голосування у багатомандатному загальнодержаному виборчому окрузі.

25 лютого –

Внутрішня політика

(понеділок)

– у Сімферополі Центральний районний суд ухвалив рішення про зняття з реєстрації Леоніда ГРАЧА без права оскарження такого рішення.

 

Міжнародні відносини

 

– у Кишиневі (Республіка Молдова) відбулася найбільша за останні кілька років акція протесту, організована опозиційною Християнсько-демократичною народною партією і приурочена до річниці з дня перемоги на парламентських виборах Партії комуністів Молдови.

28 лютого –

Внутрішня політика

(четвер)

– завершилася реєстрація кандидатів на посаду Київського міського голови.

Березень

1 березня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– Верховний Суд України задовольнив скаргу виборчого блоку «Райдуга» на рішення Центральної виборчої комісії про скасування реєстрації партійного списку блоку.

 

– депутати Харківської міськради ухвалили рішення провести 31 березня опитування громадської думки про використання у Харкові російської мови поряд з державною. Опитування матиме консультативний характер.

3 березня –

Міжнародні відносини

(неділя)

– лідера Демократичного союзу Косово Ібрагіма РУГОВУ обрано першим президентом цього краю.

4 березня –

Громадсько-політичне життя

(понеділок)

– у Слов’янську Донецької області скоєно напад на народного депутата України Валентина ЗУБОВА, який очолює обласний штаб виборчого Блоку Юлії ТИМОШЕНКО.

 

Міжнародні відносини

 

– передвиборна моніторингова місія Парламентської Асамблеї Ради Європи розповсюдила документ за підсумками роботи місії у Києві, в якому висловила стурбованість численними зловживаннями владою через застосування урядових ресурсів, вираженим дисбалансом у доступі різних партій та блоків до ЗМІ, неадекватним компонуванням місцевих виборчих комісій.

 

– у Брюсселі розпочала роботу конференція Україна-НАТО, яка підіб’є підсумки п’ятирічного співробітництва у сфері оборони та безпеки (п’ять років тому підписано Хартію про особливе партнерство).

5 березня –

У Верховній Раді

(вівторок)

– народний депутат України Олександр ЄЛЬЯШКЕВИЧ не полишав парламентської трибуни упродовж ранкового та денного засідань на знак протесту проти небажання парламентарів заслухати звіт голови спеціальної Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради Олександра ЖИРА у зв’язку зі здійсненою в США експертизою записів колишнього майора Миколи МЕЛЬНИЧЕНКА.

 

Внутрішня політика

 

– у Криму із сейфа кримського виборчкому зникли оригінали анкет і декларацій про прибутки всіх 974 учасників передвиборних перегонів.

6 березня –

У Верховній Раді

(середа)

– народний депутат України Олександр ЄЛЬЯШКЕВИЧ продовжив блокування парламентської трибуни, вимагаючи спеціального засідання парламенту з приводу американської експертизи плівок майора М. МЕЛЬНИЧЕНКА.

 

Внутрішня політика

 

– ЦВК оголосила попередження Соціалістичній партії України за порушення законодавства України під час використання ефірного часу, наданого Соцпартії для ведення передвиборної агітації на Першому загальнонаціональному каналі УТ-1.

 

Громадсько-політичне життя

 

– партія «Громада» відкликала своїх представників зі складу окружних виборчих комісій, звинувативши місцеву владу і посадовців у тиску на членів виборчкомів.

 

Економіка

 

– за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у лютому 2002 року становив 98,6% порівняно з січнем 2002 року, а за період січень-лютий 2002 року – 99,6%. За період з січня 1998 року по лютий 2002 року – 190,1%.

11 березня –

Внутрішня політика

(понеділок)

– у Криму зниклі папери з даними про кримських кандидатів вилучено з сейфа голови кримської ради ветеранів Павла МАКСИМОВА у присутності бійців «Беркута», а прокуратура за статтею «самоуправство і викрадення» порушила кримінальну справу проти винуватиці інциденту – члена виборчої комісії Криму Антоніни УСТИНОВОЇ.

 

– здійснено напад на голову виборчої комісії одномандатного округу №80 у місті Бердянську Сергія ШИБАЄВА.

13 березня –

Міжнародні відносини

(середа)

– Рада Безпеки ООН майже одностайно ухвалила резолюцію, в якій вперше визнається держава Палестина. Цей документ закликає до негайного зняття окупації палестинських земель і припинення нападів на мирне населення з метою призупинення ескалації насильства на Близькому Сході.

15 березня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– Центрвиборчком оголосив повторне попередження Соціал-демократичній партії України та її лідерові Юрію БУЗДУГАНУ в зв’язку з участю в передвиборній агітації за цю партію осіб, які не є громадянами України.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Чернівцях двоє невідомих побили кандидата в народні депутати України Анатолія КОЗЛОВА, після чого розтрощили стенди з передвиборними агітаційними матеріалами.

 

– у Переяслав-Хмельницькому Київської області вчинено замах на кандидата в народні депутати по виборчому округу №98 Миколу ГЛАДКОГО.

16 березня –

Внутрішня політика

(субота)

– ЦВК оголосила попередження кандидату в народні депутати України Наталії ВІТРЕНКО, яка у своєму виступі на телеканалі «Студія 1+1» звинуватила кандидата у народні депутати Юлію ТИМОШЕНКО у скоєнні злочинів.

17 березня –

Міжнародні відносини

(неділя)

– у Португалії відбулися парламентські вибори. Перемогу отримала опозиційна Соціал-демократична партія.

19 березня –

Міжнародні відносини

(вівторок)

– Палата представників США затвердила резолюцію Конгресу США, яка закликає Уряд України забезпечити демократичний, прозорий і справедливий виборчий процес на парламентських виборах 31 березня.

21 березня –

Внутрішня політика

(четвер)

– у Тернополі побито кандидата у народні депутати України по виборчому округу №164 Ярослава ДЕМИДАСЯ.

22 березня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– у Києві окружна виборча комісія виборчого округу №212, на підставі ухвали Апеляційного суду, прийняла рішення про скасування реєстрації кандидата у депутати, глави Дарницької районної державної адміністрації столиці Миколи КИРИЛЮКА за безоплатне надання виборцям матеріальних цінностей під час виборчого процесу.

 

– у Ніжині Чернігівської області побито члена окружної виборчої комісії одномандатного мажоритарного округу №209 Наталю ДМИТРЕНКО, чоловік якої – кандидат на посаду міського голови.

24 березня –

Громадсько-політичне життя

(неділя)

– у Кіровограді відбувся багатолюдний мітинг, учасники якого прийшли підтримати кандидата на посаду міського голови Валерія КАЛЬЧЕНКА, якого напередодні рішенням міської та окружної виборчих комісій було позбавлено права участі у виборчих перегонах.

25 березня –

Внутрішня політика

(понеділок)

– у Запорізькій області поблизу м. Василівка було обстріляно автобус із виборцями, які їхали з Енергодара в обласний центр на зустріч з лідером блоку Юлією ТИМОШЕНКО.

26 березня –

Внутрішня політика

(вівторок)

– Конституційний суд України оприлюднив рішення, що народний депутат України не має права звертатися до органів і посадових осіб, які здійснюють функції дізнання і досудового слідства, з вимогами і пропозиціями з питань, що стосуються проведення дізнання та досудового слідства у конкретних кримінальних справах.

28 березня –

Внутрішня політика

(четвер)

– виборчий Блок Віктора ЮЩЕНКА «Наша Україна» звернувся до Генеральної прокуратури з вимогою порушити кримінальну справу та вжити заходів для запобігання фальсифікації на виборах народних депутатів, оскільки в одномандатному виборчому окрузі №99 у Кіровограді виявлено 70 відкритих упаковок з виборчими бюлетенями для голосування.

29 березня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– ЦВК відновила реєстрацію кандидатом в депутати України глави Дарницької райдержадміністрації Києва Миколи КИРИЛЮКА.

 

– вбито кандидата у народні депутати по виборчому округу №90, заступника голови Івано-Франківської облдержадміністрації Миколу ШКРІБЛЯКА.

30 березня –

Внутрішня політика

(субота)

– у Кіровограді за шість хвилин до півночі окружна виборча комісія виборчого округу №99 зняла з реєстрації кандидата в народні депутати України Валерія КАЛЬЧЕНКА.

31 березня –

Громадсько-політичне життя

(неділя)

– вибори до Верховної Ради України та місцевих органів влади.

Квітень

1 квітня –

Міжнародні відносини

(понеділок)

– Міжнародна місія із спостереження за виборами оприлюднила попередні висновки про парламентські вибори в Україні.

 

– фахівці Європейського інституту ЗМІ після проведення моніторингу висвітлення українськими медіа передвибор

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.