12 травня 2002 року
На замовлення Інституту політики “Українське демократичне коло” 11-22 квітня 2003 року провело всеукраїнського опитування. Вибіркова сукупність репрезентує доросле населення України й охоплює всі регіони країни. За місцем проживання опитано 2000 респондентів віком від 18 років.
Читали проект Закону України “Про внесення змін до Конституції України” й добре знають його основні положення 8,5%, ще 21,5% чули або читали виклад його основних положень. Тобто, 30% дорослих громадян України певною мірою ознайомлені з основними положеннями пропозицій Леоніда Кучми, що спрямовані на реформування політичної системи України. Щось чули або читали про це 29,9% опитаних, а 39,5 % взагалі не знайомі з цими пропозиціями. Три чверті наших співвітчизників не знають про те, яку позицію стосовно пропозицій Леоніда Кучми про внесення змін до Конституції мають Голова Верховної Ради України Володимир Литвин (74,6%) і Прем’єр-міністр України Віктор Янукович (73,7%). Ознайомлені з тим, яку позицію щодо пропозицій Леоніда Кучми займають Блок Віктора Ющенка “Наша Україна”, 32%, Комуністична партія України – 29%, Блок Юлії Тимошенко – 26,9%, Соціалістична партія України – 25,8%, Соціал-демократична партія України (об’єднана) – 22,5%, Партія регіонів – 10,6% респондентів. Особисто брали участь в обговоренні пропозицій Леоніда Кучми про внесення змін до Конституції на зборах у трудовому колективі або на зборах за місцем проживання 11,8% (88,1% не брали участі). Мали можливість публічно обговорювати пропозиції Леоніда Кучми про внесення змін до Конституції 9,6% (не мали такої можливості 90,1%). Бажають узяти участь в обговоренні пропозицій Леоніда Кучми про внесення змін до Конституції 36,6% (не мають такого бажання 63,1%). В українському політикумі, зважаючи на можливі зміни Конституції України, обговорюють різні ідеї щодо термінів проведення виборів Президента й до Верховної Ради: достроково, у заплановані строки, або продовжити повноваження Президента України Леоніда Кучми на 2 роки й вибори нового Президента провести в один рік із виборами до Верховної Ради в 2006 році. У зв’язку з цим українці вважають, що: – вибори Президента треба провести: достроково у 2003 році – 43,1%; як і заплановано, у 2004 році – 39,5%; повноваження Президента України Л.Кучми треба продовжити на 2 роки, а вибори нового Президента провести в 2006 році – 3,2%. – вибори до Верховної Ради України треба провести: достроково, у 2003 році – 26,5%; достроково, у 2004 році – в один рік із запланованими виборами Президента – 19,7%; вибори до Верховної Ради треба провести, як і заплановано, у 2006 році – 31,4% (вагалися з відповіддю 21,9%). 56,5% українців вважають, що політичну реформу має проводити новий Президент, якого буде обрано у 2004 році (15,7% – чинний Президент, 27,6% вагались з відповіддю). Найвищий рейтинг довіри серед населення України має Віктор Ющенко. Якби вибори відбувалися зараз, то найбільше голосів отримав би Віктор Ющенко – 27,8%, а також Петро Симоненко (17,9%).
5 березня 2003 р. Президент Л.Кучма висловив
пропозиції Чи знайомилися Ви з проектом Закону України
Чи знаєте Ви яку позицію щодо пропозицій Л.Кучми (%)
Зараз, зважаючи на можливі зміни Конституції України, обговорюють різні ідеї: вибори Президента й до Верховної Ради провести достроково; вибори провести в запланований строк; продовжити повноваження Президента України Л.Кучми на 2 роки й вибори нового Президента провести в один рік із виборами до Верховної Ради в 2006 році. Як Ви вважаєте, коли треба провести вибори Президента України? (%)
Як Ви вважаєте, коли треба провести вибори до Верховної Ради України?(%)
На Ваш погляд, хто має проводити політичну
реформу –
Адміністративно-територіальні одиниці у складі макрорегіону:
Якою мірою Ви довіряєте кожному з цих політиків?
*Індекс (середньозважене) розраховувався у континуумі від –1 до +1. Індекс дорівнюватиме +1, якщо 100% респондентів “Цілком довірятимуть” політику. Індекс дорівнював би –1, якби 100% респондентів відповіли “Зовсім не довіряю”. Інші значення індексу є проміжними.
Якби
вибори Президента України відбувалися наступної неділі,
За
кого з цих політиків Ви не стали б
Примітка. Доданок відсотків більше 100, оскільки респонденти могли назвати усі відповіді, що збігаються з їх думкою. |
Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
---------------- Рейтинг кандидатів у Президенти України ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44) ---------------- Інші новини ---------------- |
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.