Єдиного економічного простору (ЄЕП)
та конституційної реформи”
19 жовтня 2003 року
На замовлення Інституту політики “Українським демократичним колом” 2-10 жовтня 2003 року було проведено всеукраїнське опитування. Вибіркова сукупність репрезентує доросле населення України й охоплює усі регіони країни. За місцем проживання опитано 1000 респондентів віком 18 років і старших.
- П’ята частина українців (21%) не чула про те, що президенти України, Росії, Білорусі та Казахстану підписали Угоду про формування Єдиного економічного простору (чули про це 79%). - Переважна частина громадян України (82%) особисто не знайома з Угодою про формування Єдиного економічного простору (ознайомилися 18%). - Зважаючи на те, що рішення в Єдиному економічному просторі будуть прийматися наднаціональним органом, де 80% голосів належатиме Росії, 10% – Україні, 10% – Білорусі та Казахстану, половина українців (50%) не підтримують створення такого органу (підтримують лише 18%, вагалися з відповіддю 31%, не дали відповідь 1%). - Відповідаючи на запитання про те, як має діяти Верховна Рада України, розглядаючи Угоду про формування Єдиного економічного простору, 19% респондентів вважають, що Угоду взагалі не треба ратифікувати; на думку 34% опитаних, Угоду можна затвердити, вилучивши ті положення, що суперечать Конституції України (14% вважають, що можна ратифікувати Угоду, що була підписана Президентом; 33% вагалися з відповіддю). Таким чином, 53% громадян України не підтримують ратифікацію Угоди про формування Єдиного економічного простору у тій редакції, що була укладена в місті Ялта 19 вересня 2003 року. - Ідею введення у перспективі єдиної грошової одиниці у межах Єдиного економічного простору підтримують 50% опитаних (не підтримують 35%, вагались з відповіддю 15%). - Серед тих, хто підтримує введення єдиної грошової одиниці у межах Єдиного економічного простору, п’ята частина (20%) вважає, що такою одиницею має бути гривня; також п’ята частина (20%) вважає, що такою одиницею має бути російський рубль (білоруський рубль – 0%, казахстанський теньге – 0%); 3% запропонували євро, а 1% – долар; (інша відповідь – 3%; вагалися з відповіддю 20%). - Переважна більшість українців (89%) переконана у тому, що Президент має обиратися шляхом усенародного голосування. Обрання Президента народними депутатами на засіданні Верховної Ради підтримують лише 4% дорослого населення України (7% вагались з відповіддю). - Задля відстоювання положення Конституції стосовно того, що Президент України має обиратися шляхом усенародного голосування, українці готові брати участь у таких діях: 38% – узяти участь у референдумі; 27% – брати участь у зборі підписів на вимогу проведення референдуму; 20% – узяти участь у мітингах і демонстраціях; 9% – брати участь у страйках (16% вагалися з відповіддю, а 19% не братимуть участі у жодних діях). - На сьогодні, як і упродовж тривалого часу, найвищий рейтинг довіри серед населення України має Віктор Ющенко, який єдиний має позитивний баланс довіри – недовіри (+11). - Якби вибори Президента України відбувалися зараз, то найбільше голосів отримав би Віктор Ющенко – 24%. - Друге та третє місця посідають Петро Симоненко (12%) та Віктор Янукович (9%).
Чи знайомились особисто Ви з Угодою про формування
В Єдиному економічному
просторі рішення будуть прийматися наднаціональним органом, де 80% голосів
належатиме Росії, 10% – Україні, 10% – Білорусі та Казахстану.
Угода про формування Єдиного
економічного простору
У перспективі у межах Єдиного
економічного простору
Якщо Ви підтримуєте введення
єдиної грошової одиниці,
Примітка. У напівзакритому запитанні фігурували лише грошові одиниці чотирьох країн, Президенти яких підписали Угоду. Респонденти самі називали євро та долар.
Згідно з Конституцією
Президент України обирається шляхом усенародного голосування. Зараз пропонують
змінити процедуру обрання Президента.
Якщо Ви за те, щоб
Президента України обирати шляхом усенародного голосування,
Примітка. Сума перевищує 100%, оскільки респонденти могли вибрати усі відповіді, що збігаються з їхньою думкою.
Якою мірою Ви довіряєте кожному з цих політиків?
Якби
вибори Президента України відбувалися наступної неділі,
За
кого з цих політиків Ви не стали б голосувати ні за яких умов?
Примітка. Сума перевищує 100%, оскільки респонденти могли вибрати усі відповіді, що збігаються з їхньою думкою. |
Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
---------------- Рейтинг кандидатів у Президенти України ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44) ---------------- Інші новини ---------------- |
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.